piątek, 27 czerwca 2014

Carlos Ruiz Zafón - "Książę Mgły"
Opis: 
Rodzina Carverów (trójka dzieci, Max, Alicja, Irina, i ich rodzice) przeprowadza się w roku 1943 do małej osady rybackiej na wybrzeżu Atlantyku. Zamieszkuje w domu niegdyś należącym do rodziny Fleishmanów, których dziewięcioletni syn Jacob utonął w morzu. Od pierwszych dni dzieją się tutaj dziwne rzeczy; nocą w ogrodzie Max widzi posągi artystów cyrkowych. Dzieci poznają kilkunastoletniego Rolanda, od którego dowiadują się różnych ciekawostek o miasteczku i o zatopionym pod koniec pierwszej wojny statku. Poznają także dziadka Rolanda, latarnika Victora Kraya. To on opowie im o złym czarowniku, Księciu Mgły, który gotów jest spełnić każdą prośbę lub życzenie, ale w zamian żąda bardzo wiele. Coś, co dzieciom wydaje się jeszcze jedną miejscową legendą, szybko okazuje się zatrważającą prawdą.

Musiało upłynąć wiele lat, by Max zdołał wreszcie zapomnieć owe letnie dni, podczas których odkrył, niemal przypadkiem, istnienie magii.


ReceLinki (linki do recenzji):

UWAGA! Jeśli recenzja tej książki pojawiła się na Twoim blogu, a jednak nie ma jej wśród podanych linków, zgłoś to w komentarzu, a ja uzupełnię listę.  

4 komentarze:

 1. I tutaj - http://ksiazki-sardegny.blogspot.com/2012/01/ksiaze-mgy-carlos-ruiz-zafon-i-garsc.html

  OdpowiedzUsuń
 2. i u mnie również recenzja tejże książki :) dziękuję :)
  http://czytam-bo-lubie-ksiazki.blogspot.com/2012/04/ksiaze-mgy-carlos-ruiz-zafon.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za link :) Lista już jest uzupełniona.

   Usuń