środa, 11 czerwca 2014

Jakub Żulczyk - "Instytut"

Opis:

Instytut to mocny, kontrowersyjny thriller utrzymany w klimacie filmu Cube i książek Stephena Kinga.

Kraków, aleja Mickiewicza 21. Agnieszka, barmanka z „Brzydkiego Kota” mieszka z grupą znajomych na piątym piętrze starej kamienicy. Pewnego dnia zostają odcięci od świata: krata na klatce schodowej zostaje zamknięta, winda nie działa, ktoś ukradł baterie z komórek i odciął internet. Co jest grane? Kartka podrzucona pod drzwiami wyjaśnia: „TO NASZE MIESZKANIE”.
Wszystkich zaczyna paraliżować strach. Kolejne godziny przynoszą więcej makabrycznych zdarzeń: ktoś zabija okna deskami, morduje koty, znika dziwaczna sąsiadka, pozostawiając po sobie puste mieszkanie z włączonym telewizorem. Znikają też jeden po drugim mieszkańcy Instytutu. Jacek, ksywa Rumun, schodzi po sznurze przez okno, żeby sprowadzić pomoc, ale czy można mu ufać? Czego tak naprawdę się boimy? I kim są Oni? Może dla każdego kim innym?

„Oni” zmieniają życie wszystkich bohaterów, a przede wszystkim Agnieszki i jej córki Eli, którą opiekuje się mieszkający w Warszawie ojciec. Agnieszka z determinacją walczy o córkę. Jednak by ją odzyskać, musi jak najszybciej uciec z Instytutu.

To mieszkanie jest nasze. Ten dom jest nasz. To miasto jest nasze.ReceLinki (linki do recenzji):

UWAGA! Jeśli recenzja tej książki pojawiła się na Twoim blogu, a jednak nie ma jej wśród podanych linków, zgłoś to w komentarzu, a ja uzupełnię listę. 

2 komentarze:

 1. Mój link: http://moje-recenzje-ksiazek.blog.onet.pl/2010/09/29/instytut/ :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za zgłoszenie :) Lista już jest uzupełniona.
   Pozdrawiam!

   Usuń