środa, 11 czerwca 2014

Przemysław Żuchowski - "Droga do domu"


Opis:
"Droga do Domu" to opowiadanie, którego akcja toczy się w 1675 r., na terenie obecnej Szklarskiej Poręby oraz jej najbliższych okolic. Codzienne życie prostych ludzi w otoczeniu dzikiej wówczas natury, przynosi każdego dnia nowe problemy i nowe przygody. Głównym bohaterem jest Walon, potomek poszukiwaczy złota i drogocennych kamieni, który starając się pomóc sąsiadom w ich narastających kłopotach, decyduje się na wyprawę w góry. Zaszczepione w młodości przywiązanie do natury, zbliża Walona do watahy wilków, a mnożące się problemy zmuszają go do spojrzenia w przeszłość i zagłębienie się w stare tradycje Walończyków. Osnute magią i czarami przeżycia, wprowadzają bohatera do świata tajemnic oraz legend, z których jedna wiąże się z ukrytym przed laty skarbem. Wkrótce Walon zaczyna rozumieć, że wszystko to, czego uczono go w młodości miało swój ukryty cel. Jeszcze, jako chłopiec był świadomie przygotowany do pełnienia w przyszłości roli strażnika walońskiego skarbu.

Jest to książka przeznaczona dla wszystkich miłośników Karkonoszy i Gór Izerskich, których piękno, historia oraz dziwna magia przyciągają na te tereny coraz większe rzesze turystów. Czytelnik znajdzie tu przygodę, jak również fragment ocierającej się o baśń przeszłości, związanej z mieszkańcami ówczesnych Gór Olbrzymich oraz Walończykami. Ich historię tworzą nieodkryte do dzisiaj sekrety i wiara w nadprzyrodzoną moc legendarnej postaci Ducha Gór.
 
Dla tych, którym nie było dane obcować z malowniczymi terenami, otaczającymi Szklarską Porębę, to opowiadanie jest doskonałą okazją, aby odpocząć i pobudzić wyobraźnię, mogącą w przyszłości zaprowadzić ich do tego, bogatego w burzliwe dzieje i szereg tajemnic, uroczego zakątka naszego kraju.
 


Recelinki (linki do recenzji):

UWAGA! Jeśli recenzja tej książki pojawiła się na Twoim blogu, a jednak nie ma jej wśród podanych linków, zgłoś to w komentarzu, a ja uzupełnię listę. 

6 komentarzy:

 1. No ładnie siostrzyczko, nie ma mnie w blogrollu i w tych linkach :(
  ale mam link: http://czytelnicza-dusza.blogspot.com/2013/11/przemysaw-zuchowski-droga-do-domu.html

  Inne do kolekcji na Z:
  http://czytelnicza-dusza.blogspot.com/2013/11/magdalena-zarebska-jak-maciek-szpyrka-z.html
  A tutaj moje Zafony:
  http://czytelnicza-dusza.blogspot.com/search/label/Carlos%20Ruiz%20Zafon

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ups, przeoczenie z tym blogrollem, sorki :) Ale i tak prędzej czy później byś tam się pojawiła. A jeśli chodzi o linki, to przecież jesteś - na pierwszym miejscu nawet :)

   Usuń
  2. Tym razem to chyba ja się przeoczyłam :P

   Usuń
 2. Cześć,
  Jestem jeszcze ja http://literackie-zamieszanie.blogspot.com/2016/02/przemysaw-zuchowski-droga-do-domu-o.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za zgłoszenie. Przepraszam, że dopiero teraz uzupełniłam link. Przez dłuższy czas blog był nieczynny :)

   Usuń