piątek, 1 sierpnia 2014

Alessandro D'Avenia - "Biała jak mleko, czerwona jak krew"
Opis: 
Ale miłość to coś innego. Miłość nie daje spokoju. Miłość jest bezsenna. Miłość obdarza siłą. Miłość jest szybka. Miłość jest jutrem. Miłość to tsunami. Miłość jest czerwona jak krew.

Leo jest młody, odważny, trochę bezczelny. I co ważne: świeżo zakochany, tą pierwszą, romantyczną, czerwoną jak krew miłością. Czerwień to zresztą jego ulubiony kolor, w przeciwieństwie do bieli, która kojarzy mu się ze smutkiem, pustką, samotnością. Leo postrzega świat poprzez kolory, także emocje i ludzi utożsamia z konkretnymi barwami.

Czerwień to huragan, marzenia, pasja i... Beatrice - śliczna, ognistoruda dziewczyna, w której Leo potajemnie się kocha. Przyjaźń natomiast jest błękitna. Jak niebo, jak woda i ... jak Sylwia, najbliższa, najlepiej znana, rozumiejąca wszystko bez słów. Barwy się przenikają, łączą, powodują lekki zawrót głowy... A Leo zrobi wszystko, żeby zrozumieć, czym jest prawdziwa miłość.


ReceLinki (linki do recenzji):

UWAGA! Jeśli recenzja tej książki pojawiła się na Twoim blogu, a jednak nie ma jej wśród podanych linków, zgłoś to w komentarzu, a ja uzupełnię listę.  

Opinie wyrażone w komentarzu na temat książki także są mile widziane :)

4 komentarze:

 1. Witaj :)
  Recenzja książki D'Avenia także znalazła się na moim blogu: Oto link: http://nieidentyczne-polki.blogspot.com/2014/02/uczac-sie-miosci.html
  Jeśli można, proszę o dodanie.

  Świetna inicjatywa ten blog! Super.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za miłe słowa i dziękuję za link :)

   Usuń
 2. U mnie tez była recenzja tej ksiązki:)

  http://kronikaksiazkoholika.blogspot.com/2011/11/modziencze-uczucia-biaa-jak-mleko.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Widzisz, nie trafiłam na nią, więc tym bardziej się cieszę, że podesłałaś link :)

   Usuń