wtorek, 19 sierpnia 2014

Katarzyna Enerlich - "Studnia bez dnia"
Opis:  
Katarzyna Enerlich - pochodząca z Mrągowa na Mazurach autorka wielu powieści współczesnych - niczym wiedźma w tajemniczym tyglu wyobraźni miesza fikcję z prawdą i podaje Czytelnikom bliskie sercom opowieści. I nikt do końca nie wie, gdzie kończy się prawdziwe życie a zaczyna wyobraźnia.... 

Jaką tajemnicę skrywa trzynastowieczna studnia w rzeźbiarskiej pracowni w Toruniu? Co łączy powtórny pochówek Mikołaja Kopernika z zadziwiającym odkryciem Marceliny? Czy wszyscy jesteśmy skazani na nieuchronność i w jaki sposób zmienia ona nasze życie? Co stanie się, gdy bułhakowska Annuszka rozleje olej… tym razem w naszym życiu? 

Autorka, przędąc tę magiczną opowieść, zaprowadzi nas do istniejących miejsc, zapozna z ludźmi, których pierwowzory istnieją naprawdę. Pozwoli nam spacerować z jej bohaterami uliczkami Torunia, a podczas tego spaceru napotkamy wiele prawdziwych i fikcyjnych historii. 

Martinus Teschner, toruński kupiec, wręczał swoim kochankom drogocenne pierścienie. Jeden z nich, legendarny i wyjątkowy, bo ozdobionym rubinem wydobytym z Gór Izerskich, stał się pretekstem do tej opowieści. Studnia bez dnia nie tylko wzruszy, ale i będzie trzymać Czytelnika w napięciu. 

ReceLinki (linki do recenzji):


UWAGA! Jeśli recenzja tej książki pojawiła się na Twoim blogu, a jednak nie ma jej wśród podanych linków, zgłoś to w komentarzu, a ja uzupełnię listę.  

Opinie wyrażone w komentarzu na temat książki również są mile widziane :)3 komentarze:

 1. Jeszcze moja: http://ksiazki-sardegny.blogspot.com/2012/09/studnia-bez-dnia-katarzyna-enerlich.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O, a przeglądałam dziś Twoją listę książek i tej nie znalazłam :/ Jak to się stało?

   Usuń
  2. Nic się nie stało ;) masz tyle roboty, że spokojnie mogłaś przeoczyć :) dzięki i pozdrawiam

   Usuń