czwartek, 11 września 2014

Blogowe ciekawostki cz.22

Witam Was w kolejnym wydaniu "Blogowych ciekawostek".

Oto co dziś dla Was wyszukałam:

1) "Konkurs z okazji 20 urodzin Koszmarnego Karolka" zorganizowany przez Sylwię Węgielewską. Można w nim wygrać książkę "Koszmarny Karolek. Dzikie urodziny" - link.

http://magicznyswiatksiazki.pl/konkurs-z-okazji-20-urodzin-koszmarnego-karolka/

2) Konkurs urodzinowy na blogu "Zanim Zajdzie Słońce", w którym można wygrać dwie książki - "Mara Dyer. Tajemnica" Michelle Hodkin i "Czerwone jak krew" Salla Simukka - link.


http://zanim-zajdzie-slonce.blogspot.com/2014/09/drugie-urodziny-bloga.html


3) "Autorzy komentujący recenzje" - nie będę nic tu pisać, po prostu zajrzyjcie - link.

4) "Najlepsza polska powieść popowa" - wpis o takim tytule znajdziecie na blogu Ann RK. Powieść popowa? Ale o co chodzi? - to pierwsze pytania, jakie mi się nasunęły, czytając ten tytuł. Też Was zaskoczył? - link.

5) "Co w prawie piszczy: Opodatkowanie przychodów z reklam" - autorka bloga "Skrawki moich myśli" postanowiła rozpocząć cykl pt. "Co w prawie piszczy". Informacje z pierwszego postu cyklu mogą się przydać szczególnie tym blogerom, którzy zamieszczają reklamy na swoich stronach - link.

6) Autorka bloga "Bookownia" stworzyła nowy cykl pt. "Strefa młodego czytelnika", która przybliży Wam literaturę dla dzieci i młodzieży - link

http://bookownia.wordpress.com/2014/09/10/strefa-mlodego-czytelnika/

7) "Czy literatura potrzebuje porównań?" - hmmm... myślę, że niejeden czytelnik się nad tym faktem zastanawia. Poczytajcie, co ma na ten temat do powiedzenia (napisania) m_giffin - link. Szczególnie polecam fragment dotyczący używania przez autorów porównań jako środka stylistycznego :)   

8) "Sznurkownik" czyli 10 ciekawych linków wg Natalii Skorupy - link.

9) W blogowych zabawach wzięli udział:
- Agnieszka B. - link
- Rafał Sz. - link 

10) O nowościach książkowych piszą:
- Moje zaczytanie - link 
- Natalia Szumska - link

11) Swoje stosiki prezentują:
- Alice booksloovers - link
- Renata Zub - link


Kącik filmowy
źródło

Nie tylko książkami bloger żyje :) Często piszecie recenzje (lub opinie) obejrzanych filmów czy też seriali. Oprócz zapowiedzi książkowych, na Waszych blogach można też spotkać posty dotyczące premier filmowych. Postanowiłam więc stworzyć tutaj specjalne miejsce na linki odsyłające do wpisów o tematyce okołofilmowej.

- GumcioBook (Gabrysia) - Zapowiedzi filmowe - link
- Grace Holloway - Finałowy plakat "Kosogłosa cz.I") - linkP.S. Jeśli macie na swoich blogach posty o nowych konkursach, wyzwaniach, stosikach i innych ciekawych tematach i chcecie się nimi podzielić tutaj, proszę o zgłoszenie w komentarzu pod tym postem. Zamieszczę go w kolejnym wydaniu "Blogowych ciekawostek".

 

5 komentarzy:

 1. Nowość księgarska :
  http://natanna-mojezaczytanie.blogspot.com/2014/09/trzy-razy-marek-harny.html

  OdpowiedzUsuń
 2. To zaległ stos sierpniowy :P Nie wiem czy dawać, czy nie dawać, ale podsumowania trudno umieścić w jakiejkolwiek kategorii
  http://czulykaktus.blogspot.com/2014/09/suma-sierpnia-czuy-kaktus.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo Cię przepraszam, ale dziś nie będzie już "Blogowych ciekawostek", bo wyjeżdżam do moich rodziców. Twój link zamieszczę w poście poniedziałkowym :)

   Usuń
 3. Czy dałabyś radę może do końca lutego umieścić w jednym z wpisów linku do mojego konkursu?
  http://przygody-mola-ksiazkowego.blogspot.com/2016/02/konkurs-3-pokoloruj-swoj-swiat.html
  Będę wdzięczna za pomoc :)

  OdpowiedzUsuń