piątek, 12 września 2014

Tworzymy ranking!


Na początek kilka słów prywaty. Wyjeżdżam na cały weekend i nie będę miała dostępu do internetu, dlatego od tej chwili do poniedziałku, niestety, nie będą się tu pojawiały żadne posty. Na wszelkie komentarze, wiadomości i ewentualne pytania odpowiem jak wrócę do domu.
A teraz do rzeczy. Kiedy tworzyłam blog "Recelinki", zakładałam, że będzie to miejsce, w którym każdy czytelnik (nie tylko bloger) znajdzie dla siebie określone informacje. Są więc linki do recenzji, zbiór wyzwań czytelniczych, blogowe bazarki, "blogowe ciekawostki" itp. Przyszedł mi więc do głowy pomysł, by czytelnicy spróbowali stworzyć ranking książek, które w danym gatunku uważają za szczególnie godne polecenia. Stworzylibyśmy więc coś na kształt ściągawki, inspiracji dla kogoś, kto szuka bardzo dobrej lektury. Jeśli podoba Wam się ten pomysł, to gorąco zachęcam do głosowania, a żeby było ono nieco atrakcyjniejsze, postanowiłam że wśród głosujących wylosuję jedną osobę, która wygra nagrodę książkową :) Jaką? O tym za chwilę.


ZASADY
 
Zasada jest taka, że oddajecie głos na jedną lub dwie najlepsze wg Was książki (ale nie całe serie!) w gatunku, który wyznaczę. Dziś jest to:

KRYMINAŁ SKANDYNAWSKI

Będzie się liczył każdy głos, a na podstawie Waszych typowań stworzę ranking od tych, które dostaną najwięcej głosów, po te, które dostaną ich najmniej. 

Jeżeli do wskazanej przez Was książki posiadacie na swoim blogu recenzję, bardzo proszę o podanie do niej linku. Wszystkie zgłoszone linki zostaną uwzględnione podczas opracowywania kolejnych postów z recelinkami lub uzupełnione we wpisach już istniejących na tym blogu.

Mam nadzieję, że wszystko jest jasne. 

A jeśli chodzi o nagrody - osoba, która zostanie wylosowana, będzie mogła wybrać sobie jedną książkę z puli nagród (wszystkie pochodzą z moich prywatnych zbiorów). W niej znajdują się:

Charles Frazier - "Szepty lasu"
Neil Gaiman - "Ocean na końcu drogi"

Magdalena Kordel - "Malownicze. Wymarzony dom"

Markus Zusak - "Złodziejka książek"

Stefan Mani - "Statek

Szczepan Twardoch - "Morfina"

Maria Nurowska - "Hiszpańskie oczy"

Jolanta Kosowska - "Niepamięć"


A zatem, moi Drodzy, oddaję Wam głos! :) 
I życzę miłego weekendu!

14 komentarzy:

 1. "Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet" Stieg Larsson :)

  OdpowiedzUsuń
 2. "Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet" Stieg Larsson
  http://www.ksiazkowka.pl/2013/11/mezczyzni-ktorzy-nienawidza-kobiet.html

  :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja czytałam do tej tylko jeden kryminał skandynawski i jeden wysłuchałam, ale stawiam na ten czytany, gdyż był całkiem, całkiem w moim typie czyli miał spokojna akcję, rozbudowany wątek obyczajowy i fajnego bohatera.
  A tym kryminałem jest "Niech to się nigdy nie kończy" Ake Edwardsona :
  http://natanna-mojezaczytanie.blogspot.com/2014/07/kryminay-tez-czytam-czasami-o-czym.html

  OdpowiedzUsuń
 4. Kilka kryminałów skandynawskich czytałam, ale szczerze mówiąc teraz nie przychodzi mi do głowy żaden, oprócz "Pamiętam Cię"Yrsy Sigurdardóttir, który czytałam niedawno, więc ten właśnie pragnę zarekomendować, bo był naprawdę dobry :)

  http://wiecznie-zaczytana-blog.blogspot.com/2014/09/12-pamietam-cie-yrsa-sigurdardottir.html

  OdpowiedzUsuń
 5. Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet, Stieg Larsson ;>

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam za małą wiedzę na temat kryminałów skandynawskich, więc nie głosuję w tym rankingu.

  OdpowiedzUsuń
 7. Skandynawskich w dużej mierze nie czytałam, ale przedsmak poczułam w "Człowiek bez psa" Hakan Nesser, był niezły aczkolwiek zapewne Larsson czy Lackberg są bardziej topowi

  P.S. Udanego weekendu!

  OdpowiedzUsuń
 8. Też muszę postawić na książkę "Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet" Stiega Larssona :)

  OdpowiedzUsuń
 9. W tym zestawieniu nie będę niczego polecać, bo kryminałów skandynawskich nie czytam, jednak czekam na kolejny taki ranking :D

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie będę oryginalna: "Mężczyźni którzy nienawidzą kobiet" Stieg Larsson. Bardzo dobry pomysł z tymi rankingami, Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 11. Jo Nesbo "Łowcy głów"
  http://literaturomania.blogspot.com/2013/07/owcy-gow-wstrzasajacy-krymina.html

  Carin Gerhardsen "Domek z piernika"
  http://literaturomania.blogspot.com/2012/06/niedawno-ukazaa-sie-powiesc-carin.html

  OdpowiedzUsuń
 12. "Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet" Stiega Larssona. Wahałam się między tym tytułem a "Zamkiem z piasku, który runął", ale jednak pierwszy tom Millenium wciągnął mnie najbardziej. Ach, chętnie wrócę do tej lektury! :)

  OdpowiedzUsuń