czwartek, 17 lipca 2014

Jaume Cabré - "Wyznaję"
Opis: 
Książka Jaume Cabre pt. "Wyznaję" to trzymające w napięciu do ostatniej strony wyznanie miłosne i spowiedź człowieka starającego się zrozumieć, czym tak naprawdę jest zło – nie tylko w świecie, ale i w nas samych. 

Poznamy historię chłopca dorastającego samotnie wśród książek, który musi zmierzyć się z rodzinnymi tajemnicami. Za sprawą osiemnastowiecznych skrzypiec zaczyna zagłębiać się w mroki dziejów hiszpańskiej inkwizycji i piekła dwudziestowiecznej Europy.

Jaume Cabre, którego pasją jest muzyka, co da się zauważyć, skomponował tę powieść jak symfonię. Doświadczymy tu częstych zmiany nastroju, tempa akcji i głosu narracji. Bogactwo wątków, postaci, pomysłów literackich oszałamia i wzbudza prawdziwy zachwyt. Jeśli więc jesteś fanem literatury Jaume Cabre, to ta książka na pewno Cie nie zawiedzie.


ReceLinki (linki do recenzji):

UWAGA! Jeśli recenzja tej książki pojawiła się na Twoim blogu, a jednak nie ma jej wśród podanych linków, zgłoś to w komentarzu, a ja uzupełnię listę.  

5 komentarzy:

 1. Mam takie pytanko z ciekawości: czy ja się tak wysoko wyświetlam w przeglądarkach, że zwykle mój link u Ciebie jest na początku, czy kolejność linkowania jest przypadkowa :)?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hmm, to moja tajemnica... :P
   Żartuję :) Jeśli chodzi o kolejność występowania linków, to ma na to wpływ kilka czynników i chyba jeszcze się nie zdarzyło, żebym robiła listę według przeglądarki. Na pewno duży wpływ mają zgłoszenia, bo np. zdarzało się, że zgłoszonych recenzji w ogóle nie znalazłam w google, więc chcę w ten sposób zwiększyć możliwość dotarcia do takiego wpisu. Twoje wpisy jak do tej pory też nie były za wysoko, a recenzja "Wyznaję" w ogóle mi się nie wyświetliła :/
   A druga sprawa, to chcę promować po prostu dobre wpisy ;)

   Usuń
 2. Rozumiem :) To fakt, w różnym miejscu, na różnej wysokości się te linki do mojego bloga pokazywały. Byłam ciekawa w czym rzecz.
  Czyli rozumiem, że grono jest elitarne i linkujesz tylko te recenzje, które są Twoim zdaniem godne uwagi? Jeśli tak, to tym bardziej mi miło, że tu goszczę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Grono osób czytających książki już samo w sobie jest elitarne :) Ale fakt, staram się wybierać te recenzje, które mogą się przydać potencjalnemu czytelnikowi :)

   Usuń
  2. Fajnie, dziękuję :)

   Usuń